درباره ی ما

راه کارهایی برای
  • موفقیت
  • پیشرفت
  • درآمد بیشتر


مدیریت ارتباط با مشتریان CRM

مدیریت ارتباط با مشتریان از ضروریات کسب و کارهای امروزی محسوب می‌شوند. تخصص سیتکو شناسایی دقیق نیازهای کسب و کارهای مختلف و ارائه راه‌کاری جامع و سازگار با دیگر امکانات ارتباطی مدرن می‌باشد.

سیستم های ارتباطی VoIP

12 سال تمرکز برفناوری ویپ و اجرای صدها پروژه گوناگون در زمینه‌های مختلف نظیر بانکداری، صنعت بیمه، خودروسازی، نظامی، دانشگاهی و… سیتکو را تبدیل شرکتی منحصر به فرد در این زمینه نموده است.

آموزش

سیتکو با برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی و تعلیم حدود ۶۰۰ متخصص در زمینه های ویپ VoIP و CRM به صورت رسمی و صدها کارشناس به صورت غیرمستقیم با اشتراک گذاری اطلاعات فنی از معتبرترین مراکز آموزش محسوب می‌شود.

ویدیو کنفرانس

با پیشرفت فناوری اطلاعات، راه‌کارهای گران قیمت ویدئو کنفرانس مبدل به راه‌کارهای نرم‌افزاری ارزان‌تر و با قابلیت‌های بیشتر شده و امکان بهره‌برداری در حیطه‌های متنوع‌تری نظیر آموزش، پزشکی، سمینار و… یافته‌اند.

پردازش ابری

سیتکو با همکاری سرویس دهندگان پلتفرم به عنوان خدمات (PaaS) در ایران اقدام به ارائه راهکارهای بومی برای شرکت های نرم افزاری که درصدد ارائه محصولات خود با استفاده از پردازش ابری هستند، نموده است. ارائه سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان سیتکو Cytco CRM به صورت پردازش ابری نمونه ای مشخص از این راه کار هاست.

تولید محتوا

ایجاد بزرگترین دانشنامه و مرجع به زبان فارسی در خصوص فناوری ویپ VoIP  (www.voip-wiki.ir) با بیش از ۱۵۰۰ صفحه مطالب سودمند، تولید و ترجمه فایل های آموزشی و تولید محتوای چند رسانه ای در قالب ویدیو و تصاویر اینفوگرافیک، بخشی از فعالیت های سیتکو در زمینه تولید محتوا می باشند.
0
+
سازمان و مخاطب
0
سابقه فعالیت
+
0
دوره آموزشی
+
0
پروژه VoIP و CRM