استراتژی های برتر اتوماسیون بازاریابی CRM

استراتژی های برتر اتوماسیون بازاریابی CRM

درک اینکه چه چیزی بازاریابی محتوایی را خودکار می کند تا برای کسب و کار امروزی جذاب و فریبنده به نظر برسد، مستلزم آن است که به اطلاعاتی که خریدار از فروشنده دارد، رجوع کنیم. بیست سال پیش، خریداران به تعداد کمی از منابع اطلاعاتی شرکت مورد نظرشان و یا محصول آن دسترسی داشتند و آنچه در اختیارشان بود، چیزی فراتر از  آنچه که نمایندگی فروش شرکت مربوطه ارائه می داد و یا نکاتی که ادبیات فروش این شرکت مطرح می کرد، نبود.

در صورتی که امروزه امکانات فراوانی برای دسترسی به اطلاعات در اختیار خریداران قرار گرفته و در آنها و عادات خریدشان، تغییراتی بنیادین بوجود آورده است. در حال حاضر، با توجه به اینکه اطلاعات و بکارگیری آن در هر تجربه خرید، تقریبا به عنوان بخشی مهم از این فرایند محسوب می شود، در بازاریابی حرفه ای، ارائه محتوا به موضوعی با اولویت بالا در سراسر جهان تبدیل شده است.

استراتژی های برتر اتوماسیون بازاریابی CRM

استراتژی های برتر اتوماسیون بازاریابی CRM

 با ظهور نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت و ارائه محتوای اتوماتیک به طور ناگهانی به موضوعی تبدیل شد که نه تنها اجرای آن به واقعیتی ممکن بدل شده، بلکه در بازار امروزی خریداران، به یک ضرورت غیر قابل انکار تبدیل شده است. هر چند بسیاری از شرکت های تجاری با بهره گیری از مزیت هایی از جمله، هزینه پایین و برگشت چشمگیر سرمایه در بکارگیری فن آوری بازاریابی مانند بازاریابی محتوای خودکار، هنوز در تلاشند، به پتانسیل کامل آن دست یابند.

۱٫درک مفهوم اساسی

هر زمانی که یک فن آوری جدید وارد بازار شده و زمزمه هایی در مورد پتانسیل آن بگوش برسد، واقعیت هایی در مورد کارایی آن همواره بحث ساز بوده و بیم آن رفته که فن آوری مورد نظر آنگونه که انتظار می رود، عمل نکرده و در نقطه ای که کسب و کارها در انتظار رسیدن به نتیجه بهتر بودند، تمامی امیدهایشان به ناامیدی تبدیل شده و منجر به سرخوردگیشان شود. بازاریابی خودکار محتوایی در هر کسب و کاری به یک معنای واحد تلقی نمی شود.

دیدگاه بازاریابی اتوماتیک شرکت های تجاری خرده فروش که حضور آنلاین قوی دارند، در قالب پیشنهادات خرید سفارشی و مبتنی بر زمانی است که کاربر برای مشاهده محصولات خاص صرف کرده است، در حالی که سایر صنایع از بازاریابی محتوایی اتوماتیک به عنوان ابزاری برای ارائه اطلاعات استفاده می کنند به شکلی که این اخبار به صورت سرنخ عمل کرده و  راهی برای ایجاد اعتبار برای آن ها است.

در هر صورت، بازاریابی محتوایی اتوماتیک ابزاری ساده است که بواسطه آن سرنخ ها مشاهده شده و باعث می شود تصمیم گیری مبتنی بر نوع اطلاعات تولید شده راحت تر انجام شود. این اتوماسیون می تواند از یک کانال منفرد (مانند ایمیل)، و یا در بیش از چند کانال، از جمله رسانه های اجتماعی و برنامه های کاربردی انجام شود.

۲٫بازاریابی اتوماتیک به معنای کسب و کار اتوماتیک نیست

اگر چه خودکار کردن ارائه محتوا مقرون به صرفه و ابزاری برای صرفه جویی در زمان موثر عملکرد است، بسیاری از شرکت ها به این نتیجه رسیده اند که برنامه ریزی انسانی در مقایسه با گرایش به سمت استراتژی های بازاریابی محتوایی اتوماتیک، از مزایای بیشتری برخوردار است.

در ابتدا ممکن است این دو مطلب ضد و نقیض به نظر برسد ، اما نگه داشتن دانایی و آگاهی بنیادین بازاریابی در سطح انسانی، تضمین می کند،افرادی که محتویات را بکار گرفته اند بیشتر از کسانی خواهند بود که فقط پذیرای محتوبات تحویل داده شده بوده اند.

این به این معناست به کارگیری یک گروه از شبه روزنامه نگاران برای نوشتن مطالب موثر و مرتبط با محصولات، یا آزمایش یک سایت با حضور افراد پاسخگو برای تشخیص نحوه تأثیر الگوریتم های زیربنایی مفید در ارائه محصولات به مشتریان و ایجاد بیشترین احتمال برای خرید آنها بسیار کارآمد خواهد بود.

۳٫رویکرد مشتری واحد

بسیاری از سازمان ها در یافته اند که بازاریابی محتوایی اتوماتیک در مواجهه با یک پایگاه مشتری گسترده مؤثر است، اما کسب و کار باید در نظر داشته باشد که استفاده موثر از بازاریابی اتوماتیک در استفاده  از اطلاعات دقیق هر مشتری با استراتژی حفظ آن مشتری کارساز خواهد بود. ایجاد پروفایلی برای مشتری که منعکس کننده عادت های مصرف وی و زمان صرف شده برای کسب اطلاعات، لینک های کلیک شده و غیره است، فرایندی کارآمد به شمار می آید.

اطلاعات بیشتری که هر شرکت تجاری از مشتری خود کسب می کند، رویکرد های بازاریابی را بیشتر هدف قرار داده و در نهایت احتمال خرید مشتری را افزایش می دهد.