پنج راه برای جذب مشتریان به کسب و کار شما

پنج راه برای جذب مشتریان به کسب و کار شما

فلسفه روز ولنتاین به این معنی است که زمان خلاقیت و نشان دادن قدردانی ما از اطرافیانمان است. همه ما به راههای نفوذ به درون  و بدست آوردن محبت دیگران واقفیم اما آیا می توان به همان شیوه برای ایجاد رابطه وفادارانه با مشتری های تجاری استفاده کرد؟ شما مطمئنا می توانید!. بررسی های پی در پی نشان می دهد که تجارب مثبت در ایجاد و افزایش اعتماد و وفاداری مشتری سهم بسزایی دارد، بنابراین در اینجا ۵ راه برای حفظ رویه کاری شما و جلب اعتماد مشتری نشان می دهیم.

  • ایجاد تجربه جذاب با مشتری
  • پاداش به مشتریان وفادار
  • کاهش زمان پاسخگویی
  • انتظارات فراتر از انتظار
  • ایجاد مدیریت با محتوی

ایجاد تجربه جذاب با مشتری

آیا می دانید برای جبران هر تجربه ناموفق به دوازده تجربه موفق نیاز دارید؟

بکارگیری سرویس دهی مطلوب به مشتریان از روشهای به اثبات رسیده در جلب اعتماد مشتریان است. امروزه کلمه “خوب” به تنهایی کافی نیست. حکایات متعددی از تجربه مشتریان نمونه و پایدار در شبکه هایی مانند Twitter، Yale و  سایر شبکه های اجتماعی بهمراه بررسی سایت ها و خدمات ارائه شده موجود است که منبعی پایدار برای تبلیغات و ترافیک این شبکه ها است. ایجاد وقفه های کوتاه مدت خدمات به مشتریانتان، شما را مجبور به ارائه محصولات جذاب می نماید.

تجربیات قابل توجه مشتریان نه تنها در ایجاد حجم فروش مهم خواهد بود بلکه ممکن است بر روی چشم انداز فعالیت شما اثر مهمی داشته باشد. بر اساس آخرین مطالعه انجام شده توسط McKinsey نشان می دهد، خریداران بیش از ۷۰ درصد از تصمیم خریدشان بر اساس احساسی است که طی فرایند معامله از خود نشان می دهند. لذا قاعده کلی برای موفقیت در جلب و نگهداری مشتریان به پاکسازی ذهنیت آنها بستگی دارد. اگر چه ایجاد تجربیات مشتری به ظاهر دشوار بنظر می رسد ولی شما از شنیدن این موضوع خوشحال خواهید شد که این امر به سادگی ارسال اطلاعات ارتباطاتی کارامددر یک پروسه باز پروری شده خواهد بود.

یک CRM به همراه ایمیل معرف طرح بازاریابی , با توانایی ثبت و استفاده از اطلاعات درست، تقریبا تمام جوانب ارتباط را پوشش می دهد. با امکان شخصی سازی, نیازها پیش بینی شده و پیشنهادات جذابی را خلق می کند و در نهایت این مجموعه عوامل می تواند به سرعت خریداران را به خریداران تبدیل کند و آنها را در مسیر حرکت برای بازدید مجدد سوق دهد.

ارزش گذاری به مشتریان وفادار

برنامه پاداش به مشتری مبتنی بر ابلاغ قدرشناسی شما از وفاداری مشتری است. اگر شما به وفاداری مشتریان خود پاداش دهید همین کار را متقابلا برای شما انجام خواهند داد. برنامه های وفاداری ممکن است گران تر و خسته کننده تر از ارزش آنها به نظر برسند، اما شما با شنیدن این موضوع متعجب خواهید شد که طی مطالعات انجام شده در خصوص شرکتهای تجاری ،استفاده از این برنامه ها به طور متوسط ۸۸٪ سود آور تر از شرایط دیگر است. برای ایجاد یک برنامه وفاداری موثر و جذاب، از ترکیبی از درآمدهای متغیر، مانند پاداش برای خرید در یک روز خاص، و پاداش های استاندارد و شخصی استفاده کنید.با کمی خلاقیت می توانید پل ارتباطی محکمی میان بهترین مشتریان خود و نام تجاری خود ایجاد کنید.

کاهش زمان پاسخگویی

توییتر، فیس بوک و دیگر سایت های اجتماعی همچنان سهمی رو به رشد در کاربرد صدای مشتری دارند. تا کنون تداخلاتی در پیامهای صوتی مستقیم به کاربران Twittersphere و رسانه های مختلف دیگر بوقوع پیوسته که منجر به شکایت کاربران شده است. هنگامی که مشتریان به شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند، قواعد شیوه مدیریت صوت دریافتی برای شرکتها و کاربران دور از انتظارشان است. با توجه به تحقیقات انجام شده توسط لیتیوم، ۷۲٪ از مشتریان انتظار دارند پاسخ به هر متن در کمتر از یک ساعت انجام شود و عدم برآوردن انتظارات عموم باعث ناامیدی می شود. با بالا رفتن انتظارات می توان انجمن های عمومی در رسانه های اجتماعی را به یک منبع قدرتمند در تبلیغات مثبت و ترافیک کاری تبدیل کرد.

انتظارات فراتر از انتظار

مشتریان مانند هر کسی انتظاراتی دارند.ببینید دنبال چه چیزی می گردند و چه خواسته ای فراتر از انتظار دارند که بتوان اجابت کرد. پیشرفت یک کار خوب و به انجام رساندن آن بهتر از صد کار نصفه و نیمه است.

این جای تعجب نیست که نزدیک ترین دوستان شما بهترین آن ها هستند. گسترش ارتباط نزدیک با مشتریان شما زمانی آغاز می شود که شناخت بهتری از آن ها داشته باشید. با ایجاد شناخت بیشتر،مشاهده می کنید که چگونه مستقیما و یا از طریق رسانه های اجتماعی با شما در تعاملند، چگونه از شما خرید کرده وبه چه عناصری درتعامل خود با شما و دیگران ارزش قائلند. استفاده از این پیش بینی ها و برآوردن نیازها و انتظاراتشان در آینده، آن ها را به شما نزدیک می کند.

ایجاد محتوای قابل اشتراک

بهترین مشتریان شما,نیروی محرکه درآمدتان هستند، آیا می دانید که اگر بخواهید افراد بیشتری مانند آنها پیدا کنید ، ساده ترین روش برای انجام این کار به طور مستقیم از طریق آن ها است؟ با درک نیازها و منافع خود، و مفید کردن محتوای مطالب به اشتراک گذاشته در شبکه های اجتماعی می توانید پاسخ بسیاری از سوالات آنها و ارائه بینششان را بدست آورده و بواسطه آن ها احتمال بیشتری برای دستیابی به شبکه های مشتریان جدید خود دارید. با بکارگیری خبرنامه هایی در ارتباط با تحولات صنعتی، کوپن ها، مقالات سفید، و غیره در بیشتر کارها می توانید راه پربارتری طی کنید.

 

Vday

 

نوشته Kieran Kay :

منبع : https://blogs.vtiger.com/?p=2238